Twórcy Dragon Age: Veilguard bronią nowego projektu jednej z ras, które zobaczymy w grze. Chodzi o qunari, którzy od debiutu pierwszej odsłony przeszli znaczną ewolucję.
Rasa rogatych istot z własnym kodeksem honorowym (qun) była obecna w serii od początku ? tyle że w żadnej nie wyglądała tak samo. Już przy okazji
Inkwizycji część graczy narzekała, że twórcy zrezygnowali z "monstrualnego" projektu qunari z
Dragon Age 2 na rzecz bardziej ludzkich postaci (aczkolwiek mniej niż tych z
Origins).
Tymczasem, zdaniem fanów,
Straż Zasłony pójdzie jeszcze dalej w tym kierunku. Przynajmniej sądząc po tym, co mogliśmy zobaczyć na dotychczas udostępnionych materiałach. Internauci nie są fanami ani gładkiej skóry (w poprzednich odsłonach bywała ona bardziej "łuskowata"), ani wielkiego czoła, które ? jak twierdzą ? na spokojnie mogłyby wypełnić charakterystyczne rogi qunari. Aczkolwiek są też fani, którzy po ostatnim pokazie odetchnęli z ulgą.
W odpowiedzi na te porównania Derek Wilks (projektant w studiu
BioWare) opublikował wpis, w którym zwrócił uwagę na istotny szczegół: qunari porównywana z Arishokiem z
DA 2 to postać gracza, podczas gdy model tego drugiego był
"specyficzny". Innymi słowy, twórca zdaje się sugerować, że wygląd tej pierwszej nie jest jedynym, jaki można nadać przedstawicielom tej rasy.
Część graczy nie jest przekonana co do tej argumentacji, bo jak dotąd wszyscy pokazani qunari wyglądają podobnie. Fani chcieliby być w stanie stworzyć bohatera podobnego właśnie do
"potwornego" Arishoka.
Być może rzeczywiście jest to możliwe, ale na razie Wilks nie odniósł się do wpisów poruszających tę kwestię. Albo więc chce zrobić fanom niespodziankę, albo jednak taka opcja jest niedostępna. Przekonamy się o tym dopiero po premierze, chyba że
BioWare pójdzie śladami
Capcomu i zawczasu osobno udostępni edytor postaci do swojego RPG.
Źródło:
Jakub Błażewicz - GRY-OnLine
|
| Klemens
|
| 2024-09-17 17:30:47
|
|
|